najnowsze-info-plock.pl

Wybory na prezydenta w USA rozpoczną się już za chwilę

Wybory na prezydenta w USA rozpoczną się już za chwilę

15.09.2020, 09:01

W bieżącym roku USA wybierze kolejnego reprezentanta kraju. W tym momencie ten obowiązek spełnia Donald Trump i jak najbardziej zabiega on o ponowny wybór. Aczkolwiek konkurencja nie próżnuje i 50 dni przed wyborami mamy możliwość zapoznać się z opinią publiczną. Jak dokładnie się prezentują? Czyje szanse są najlepiej rokujące? W opozycji z 2016 rokiem, główny oponent Trumpa posiada zdecydowanie większą przewagę.

Pretendent Demokratów, Joe Biden, posiada ponad siedem procent wyższości nad teraźniejszym prezydentem Ameryki. Aczkolwiek sztab wyborczy Trumpa nie rozpacza i nie twierdzi, żeby aktualne sondy prezentowały faktyczny wynik głosowania. W ostatnim głosowaniu sytuacja była trochę podobna - była sekretarz stanu w zeszłych wyborach także przodowała, ale ta przewaga nie okazała się bardzo wielka. Było to wyłącznie 2,3%. Mimo że Hillary Clinton posiadała wyższość oraz otrzymała więcej głosów, jeśli weźmiemy pod uwagę całe USA, przegrała starcie z obecnym prezydentem.

Co ciekawe, w Stanach nie przesądza o liczba poszczególnych głosów nie stanowi o wyniku. Stanowiący okazuje się być głos elektorów - w każdym stanie określona jest ich liczba i zależy ona od mieszkańców w danym stanie. Na ten moment konkuruje ze sobą głównie pięć stanów - Floryda, Pensylwania, Wisconsin, Michigan oraz Arizona.

W każdym wskazanym stanie sytuacja wygląda inaczej. W części stanów przoduje obecny prezydent, w innych stanach rywal Trumpa. Sytuacja więc nie jest przewidywalna. Dużo zdecydowanie zależy od panujących postaw w konkretnej części kraju - gdzieniegdzie mieszkańcy mają postawy przede wszystkim republikańskie, a czasem będą to podejście w znacznej mierze demokratyczne. Aczkolwiek nawet w miejscach w znacznej mierze republikańskich w ostatnich latach miały miejsce wielkie zmiany. Dużo dzięki nowym mieszkańcom, którzy prezentują stosunkowo liberalne postawy, a podejmują decyzję o przeprowadzce przez domy w niskich cenach. Podobne głosy być może będą miały wielki wpływ na powołanie kolejnego reprezentanta państwa.

A jak odbędzie się oddawanie głosów podczas koronawirusa? Przez epidemię wybory zostaną wydłużone, gdyż rozpoczną się nawet za chwilę. Zdecydowana ilość obywateli chce oddawać swój głos metodą korespondencyjną.

Trzeba więc poczekać na dalszy rozwój sytuacji - biorąc pod uwagę zeszłe wybory, nic nie będzie jasne toteż kierowanie się publicznymi opiniami może być niecelne.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij