najnowsze-info-plock.pl

Zmagania ze szkodliwymi oparami

Zmagania ze szkodliwymi oparami

17.11.2020, 14:59

Zaledwie kilka dni temu było można obchodzić Dzień Czystego Powietrza.Z tego właśnie względu wskazane jest aby nabrać odrobinę refleksji nawiązujących do dużego problemu, pojawiającego się w obrębie całej Polski. Mowa tu jak wiadomo o smogu, który potrafi być dla społeczeństwa naprawdę bez granic niszczycielski. Toksyny, które wdychamy niestety w każdy dzień, mają oczywiście do czynienia z rozprzestrzenianiem się wszechobecnego koronawirusa, z którym boryka się praktycznie cały świat już prawie rok. Bez dwóch zdań warto notorycznie wyjaśniać czym jest zanieczyszczenie powietrza bądź jakimi sposobami można z tego rodzaju kłopotem walczyć.

Raptem w kilku stacjach telewizyjnych, z okazji wspomnianego Dnia Czystego Powietrza poruszony został właśnie ten temat. Trzeba w głównej mierze mieć świadomość tego, że aktualnie w Polsce zaczął się sezon grzewczy, a wraz z nim powrócił też problem smogu. Jedną z dobrych opcji na zapobieganie zatruciu środowiska jest sprawne oraz ergonomiczne ogrzewanie naszych mieszkań. Połowę smogu w naszym kraju produkujemy sami w domach, o czym poinformował Rzecznik Polskiego Alarmu Smogowego. Uznał, że jeżeli nie zniszczymy kotłów, które zanieczyszczają nam środowisko, nie rozwiążemy tego kłopotu.

W dodatku, w walkę z zanieczyszczonym powietrzem podpiął się też Zespołów Elektrociepłowni PAK. Prezes spółki, Piotr Woźny oznajmił, że uskuteczniana przez tę spółkę energia za ok. dziesięć lat okaże się zeroemisyjna. Bądźmy świadomi także tego, iż kłopot ze smogiem oraz z SARS-CoV-2 możemy ze sobą swobodnie połączyć. Epidemia koronawirusa miała swój początek w krajach o szczególnie wysokiej degradacji środowiska, a więc w przemysłowych regionach Chin oraz włoskiej Lombardii.

Jeśli chodzi o smog bez dwóch zdań należy również wiedzieć, co zasadniczo jest kluczową przyczyną. Mianowicie jest to tak zwana niska emisja, odpowiadająca za pojawienie się w powietrzu co niemiara destrukcyjnych substancji takich jak SO2, PM10, PM2,5 a więc dwutlenek siarki, szkodliwy nie tylko dla człowieka, ale również dla całego środowiska, metale ciężkie, NOx tlenki azotu, odpowiedzialne za dziurę ozonową czy też chociażby dioksyny, a więc związki chemiczne odpowiedzialne za pojawienie się nowotworów. Wiedza dotycząca tych wymienionych aspektów jest niezmiernie istotna, głównie ze względu na nasze zdrowie i zdrowe, otaczające nas każdego dnia środowisko.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz

Wyślij